Ana Sayfa / Duyurular / 35. Pınar Resim Yarışması
35. Pınar Resim Yarışması

35. Pınar Resim Yarışması

 

35. Pınar Resim Yarışması
35. Pınar Resim Yarışması

Çocukların katıldığı resim yarışmaları çocukların sanatla ilgilenmelerine teşvikte bulunurken, güzel sanatlar ile ilgili alanda da çocukların kendilerini geliştirmelerini de amaçlamaktadır. Çocukların kendilerini farklı şekillerde ifade etmesine de yardımcı olan resim sanatı, özellikle ortaokul, ilkokul ve anaokulu öğrencilerinin katılabileceği yarışmalar sayesinde daha ilgi çekici bir duruma getiriliyor.

Resim yarışmaları bölge, okul ya da şehir bazında yapılabildiği gibi, dünya genelinde ya da ülke genelinde düzenlenen oldukça fazla çocuk resim yarışması da bulunmaktadır.

Bu bağlamda Pınar firması da 35. kez resim yarışması düzenliyor. İlköğretim çağında olan küçük çocukların resme, güzel sanatlara ya da başka sanat alanlarına olan ilgisini artırmak ve geleceğin başarılı ressamlarını yetiştirebilmeyi hedef haline getirerek bu resim yarışması 35. kez düzenlenmektedir. Bu yıl 35.si düzenlenen resim yarışmasının konusu ise Gelecek için Hayallerim olarak belirlenmiştir. Hayaller herkes için önemlidir ancak çocukların hayalleri daha önemlidir. Onların hayallerinin asla sınırı olmaz. Büyüdükçe öğrendiklerimiz ve yaşadıklarımız düşünülünce kurulan hayallere sınır getirilebilirken, çocuklar için belli bir limit söz konusu değildir. Bu nedenle böyle bir konunun seçilmiş olması hem çok anlamlı hem de yaratıcı olmuştur. Bu yarışma çocukların hayallerini boyaları ile dile getirme şansını da vermiş oldu.

1981 senesinden beri her sene farklı bir konu ile açılan Pınar’ın düzenlediği resim yarışmasına bu sene ise Türkiye’nin yanında Umman, Bahreyn, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Almanya ve Kıbrıs’tan çocuklar da katılabilecekler. Yarışmaya başvuru yapmak için 6-14 yaş aralığında olmak gerekiyor. Ve yarışmacılar serbest boya ile yani yağlı boya, kuru boya, pastel boya ya da sulu boya gibi istedikleri resim malzemesini kullanarak yarışabiliyorlar.

Yarışmada ödül olarak ise derece almış 29 kişiye tam donanımlı resim çantası ve tablet verilirken, ilk 3 kişiye Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1 senelik burs verilecektir.

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

Mehmet Aksoy Kimdir?

Türkiye’den çıkma olan değerli ressamlarımız ve sanatçılarımız, bizlerin gururunu okşamaya yetiyor. Sanat’ın bu kadar önemli …

Bir cevap yazın