Son Yazılar

ANAOKULU ÖĞRETMENLİĞİ

Bölümün Tanımı, Programın Kapsamı ve Amacı: Bölüm, okul öncesi eğitim kurumlarına öğretmen yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölüm derslerinin 2/3’ü alan dersleri, 1/3’ü genel kültür ve öğretmenlik meslek bilgisi derslerinden oluşmaktadır. Alan dersleri teorik ve uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Okutulan Belli Başlı Dersler Nelerdir ve Nasıl Bir Akademik Eğitim Verilmektedir? Bölümde 4 yıl süren, 8 yarıyıldan oluşan bir program izlenmektedir.

Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunları bu bölümü tercih ederken ek puan almaktadırlar.

Adaylar Ne Tür Özellikler Taşımalı? Bu bölümü seçecek öğrencilerin genel akademik yeteneğe sahip, insanlarla ve özellikle çocuklarla iletişim kurmaktan hoşlanan, sabırlı, hoşgörülü, yaratıcı gücü yüksek bireyler olmaları gerekmektedir.

Çalışma Alanları, İş Bulma Olanakları ve Geleceği: Mezunlar M.E.B tarafından işe yerleştirilmektedir.

İsteyen mezunlar kendi okullarını (okul öncesi) açabileceği gibi, özel eğitim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilirler.

Günümüz eğitim anlayışının okul öncesi eğitime verdiği önem, bu bölümün gelecekte de iş bulma olanaklarının geniş olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca Kontrol Et

Kamikazenin Gerçek Tarihi

Kamikaze terimini hemen hepimiz biliriz. İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru Japon pilotları uçaklarını silah olarak kullanarak intihar saldırılarına başladı. Amerikalıların Japon adalarına yaklaşmasını önlemek isteyen Japon pilotlar çaresizce kamikaze saldırılarına başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir