Son Yazılar
Artrage Nedir, Artrage, Bilgisayarda resim yapmak,
Artrage Nedir, Artrage, Bilgisayarda resim yapmak,

Artrage Nedir?

Artrage Nedir?

Artrage sizi tıpkı bir tuval çalışması yapıyormışcasına çalışma yapmanıza olanak sağlar.

Fırçanın ıslaklığı ve kalınlığı digital ortama taşınmıştır.

Artrage, bilgisayar ortamı üzerinde rahat bir şekilde resim çizebilme, objeler oluşturmanıza ve resim adına daha bir çok yöntemi kolay bir şekilde yapabilmenize olanak sağlayan bilgisayar programı olarak bilinir.

Bilgisayarda resim yapmak/yapabilmek kulağa çok soğuk geliyor değil mi? Ama sandığınızdan çok daha eğlenceli ve keyifli bir şekilde bilgisayar üzerinde de resimlerinizi oluşturabilirsiniz.

Normal resimde olduğu gibi duygu ve düşünceler yine size ait. Özgür bir ortam içerisinde renklerinizi kullanabiliyorsunuz veya resim kompozisyonu oluşturabiliyorsunuz.

Aynı zamanda artrage çizgiler, boyalar ve diğer objelerin hepsi ayrı bir keyif vericidir.

‘’Sanatın sınırı yoktur. Ne düşlerseniz, ne hayal ederseniz onu yaparsınız, onu gerçekleştirirsiniz.’’ Evet, sanatta hiçbir sınır yoktur. Yine isterseniz kağıt üzerinde resimler yapın fakat artrage üzerinde 1 kezde olsa resim yapmayı ihmal etmeyin.

Programın dili İngilizce fakat aşırı İngilizce bir dil yok. Basit, kolay cümleler, kelimeler yer almakta. Örnek; ‘’New, File, Edit, Tools’’ gibi kalıplar var.

Yukarıda da dediğimiz gibi yine özgürce resimlerinizi oluşturabilirsiniz.

Üstelik beğenmediğiniz bir yeri, bir resmi anında silebilirsiniz. İçerisinde birden fazla kalem ve teknik bulunmakta.

Bu kalemleri yaptığınız resme bağlı olarak kendinize göre kullanabilirsiniz.

Mesela; ‘’Artrage ile kolay yoldan yağlı boya sanatı yapabilirsiniz!’’.

Artrage Nedir, Artrage, Bilgisayarda resim yapmak,
Artrage Nedir, Artrage, Bilgisayarda resim yapmak,

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Aralık

Biçimlerin, yan yana ve aynı aralıkta düzenlenmesi yapılmaz. Tasarımdaki durumlarına göre bazıları yakındayken bazılarının daha …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: