Ana Sayfa / Hobi / Battaniye Nasıl Yapılır

Battaniye Nasıl Yapılır

Minik yavrularınıza torunlarınıza yapabileceğiniz güzel bir bebek battaniyesi modelinin nasıl yapılacağı konusunda bilginiz yoksa bu iş tam size göre! Battaniye yaparken hiç sıkılmadan harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik yakın çevrenizdeki insanlara da para karşılığında yapıp satma imkanınız da bulunmaktadır. Evden oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız battaniye yapma konusunu biraz detaylı şekilde size anlatacağız.

4 numaralı tığ ile 5 zincir çekerek aralarına doldururken 3 zincir daha çekiyoruz ve yuvarlak haline getiriyoruz. 8 sık iğne yapıyoruz. Tekrar üzerine çıkarak arttırıyoruz ve ortasındaki çiçek modelini tamamlıyoruz. Görmüş olduğunuz üzere bu motifte çiçeği için 3 farklı renk kullandık. Siz farklı renkte kullanabilirsiniz. Modelinizin daha iyi görünmesini istiyorsanız uyumlu renkteki iplerle örmeniz hoş olacaktır.

Devamında da başka bir renkle tekrar üç zincir çekiyoruz. Sık iğne yaparak yaprakların aralarındaki boşluklara batarak dolduruyoruz, tamamlıyoruz.

Yeşil iple motifimize devam ediyoruz. 3 tane ikili tırabzan yapıyoruz ve Köşeleri yapabilmek için araya iki zincir çekiyoruz ve üçlü tırabzan yapıyoruz. Battaniyemizin büyüklüğünü ne kadar istiyor isek motif sayısını o kadar attırmalıyız. Normal ölçülerde olacak bir battaniye için yaklaşık 50-60 motif gerekmektedir. Tüm bu motifleri yaptıktan sonra birleştirme aşamasında dilerseniz birbirlerine örmüş olduğunuz yünün ipiyle belli olmaması için örerek birleştirin. Sonuç ise aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi harika bir gül motifli battaniye yapabilirsiniz. Böyle güzel bir battaniye ile kış gecelerini sımsıcak geçirirken ticaret te yapabilmektesiniz.

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

Evde Kokulu Taş Nasıl Yapılır?

  Dekoratif taşlar evde ve ofislerde aksesuar olarak dekorasyonun bir parçası olarak kullanılmaktadır. Oldukça hoş …

Bir cevap yazın