Kokulu taş

Evde Kokulu Taş Nasıl Yapılır?

Kokulu taş
Kokulu taş

Dekoratif taşlar evde ve ofislerde aksesuar olarak dekorasyonun bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Oldukça hoş görünen bu taşlar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Özellikle sehpa, orta sehpa, berjerlerin ortasında bulunan küçük fiskos sehpaları üzerine bu tarz taşlar çok yakışmaktadır.

Hatta dekoratif taşlar pencere önlerinde, balkonlarda ve banyolarda da kullanarak bulunduğunuz ortama daha şık bir görünüm de kazandırabilirsiniz.

Bu tarz dekoratif taşların bir de kokulu olanları vardır. Kokulu taşlar ise kullanıldığı ortama hem şıklık kazandırmaktadır, hem de yaymış olduğu kokuyla ortamın güzel kokmasını sağlamaktadır.

Kokulu taşlardan çok hafif bir koku yayıldığı için de bulunduğu ortamda doğal bir koku oluşumu imajını vermektedir.

Evlerimizin ve ofislerimizin güzel kokmasını kim istemez ki? Koku insanlar için oldukça önemli duyulardan bir tanesidir.

Güzel kokulu bir ortama girdiğimizde ortam bizi daha çok kendisine çekmekte ve bağlamaktadır. Bu durumdan dolayı da özellikle ofislerde koku önemli bir unsurdur.

Gelen müşterilerin aklında daha kalıcı olabilmek, misafirlere daha huzurlu bir ortam yaratmak için güzel kokulara başvururuz.

Bunun için genellikle oda spreyleri ve kokulu bambu çubuklardan yardım alırız.

Fakat oda spreylerin bir süre sonra geçici etkisi ve ilk kullanıldığı andaki yoğun kokusu çoğu kişiyi rahatsız edebilmektedir.

Hem kalıcı hem de yumuşak bir koku için ise en dekoratif unsurlar kesinlikle kokulu taşlardır. Peki, evde kendi imkânlarınız ile kokulu taşlar nasıl yapılır?

Gerekli malzemeler, kokulu taş tozu, esans, boya, sıcak su, silikon kalıp, karıştırma kabı.

Tozu karıştırma kabına koyup yarıya gelecek şekilde sıcak su ekleyelim topaklanmamasına dikkat ederek birkaç damla esansı da ekleyelim sonra kaplara karışımı dökelim hava kabarcığı oluşmaması için biraz kaplara elimizle vuralım 15 20 dakika sonrasında karışım katılaşacaktır.

Kalıplardan katılaşan karışımı çıkartalım ve kokulu taşlarınız hazır.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

  GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ YETENEK SINAVLARI ÖN HAZIRLIK PROGRAMI Programda üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin bölümlerinde …

Bir cevap yazın