Son Yazılar
imgesel çizim
imgesel tasarım

İmgesel Tasarım Hakkında Merak Edilenler

Bu kategoride özel yetenek sınavlarında güzel sanatlar fakülteleri yada güzel sanatlar liselerinin yetenek sınavlarının bir kısmını oluşturan imgesel tasarım konusunu inceleyeceğiz.

imgesel çizim
imgesel tasarım

İmgesel tasarım kişinin beyninde kurguladığı bir olguyu kendince resmetmesidir. Mesela; bir rüyanızı resmetmek gibidir.

İmgesel tasarım kabusunuz olmasın istiyorsanız beni mutlaka takip edin arkadaşlar. Önceki yıllarda özel yetenek sınavlarında sorulan imgesel tasarım sınavları ve aşamaları hakkında detaylı incelemeler yapacağız.

İmgesel tasarım yetenek sınavlarının olmazsa olmazı neredeyse %45-50 gibi bir ağırlığa sahip tabi bu rakam sınavdan sınava göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden imgesel tasarım konusuna en az desen çizimleri kadar önem vermek gerekiyor .

İmgesel tasarım derslerimize resim çizimine desen çizimine ve bazı ana kavramlara sahip olduktan sonra geçeceğiz ve en önemlisi siz değerli takipçilerimizin talepleri doğrultusunda olacak bunlar o yüzden bizi takip ediniz ve siteyi sık sık ziyaret ediniz.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

5 Yorumlar

  1. Çok yakında youtube kanalımız yayına girecek .

  2. Hocam merabalar ben yeteneğe hatırlamıyorum neler yapabiliyorum

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: