Klozet Takımı Yapmak

Kadife İpten Klozet Takımı Yapma

Klozet Takımı Yapmak
Klozet Takımı Yapmak

Herkese merhaba bu haftaki konumuz kadife ipten klozet takımı yapımı. Evimizdeki bazı detayları parçaları kendi emeğimiz olsun isteriz.

Emek gerektiren sonucu harika olan bizleri gülümseten bu detayları nasıl, ne şekilde yapacağımız konusunda bir fikrimiz yoktur.

Bizler de size bu konuda yardımcı olabilmek adına klozet takımı yapımından bahsedeceğim.

Kadife ip olarak adlandırdığımız aslında dükkanlarda sakallı ip olarak geçer.

Kadife ip püskülleri olduğu için ve yumuşak bir dokuya sahip olduğu için dokunduğumuzda bizlere kadifemsi yumuşak bir his verir.

Almış olduğumuz sakallı iple öncelikle takımımızın paspasını yapmaya başlayalım. Kaymasını önlemek için paspasımızı bir kaydırmaz üzerinde yapacağız.

İpimizi kaydırmazın üzerine sabitliyoruz. Daha sonra zincir çekerek kaydırmazda ki deliğe batıyoruz ve 2 zincir çekerek dolduruyoruz. Her bir deliği bu şekilde doldurduktan sonra kenardaki deliklere sık iğne yapıyoruz ve paspasımızı tamamlıyoruz.

Takımımızın diğer parçalarını da tamamlamak için aynı yardımı kaydırmazdan alabiliriz. Şekline göre de kesip aynı işlemi uygulayarak takımımızı tamamlamış oluruz.

Klozet takımlarınız için farklı renkler tercih edebilirsiniz. Güzel bir görüntü elde etmek için sakallı iplerin farklı renklerinden kombin yapabilirsiniz.

Klozetler evin en önemli hijyene sahip olması için bu yaptığınız takımları aynı zamanda kolaylıkla çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

Satın aldığınız diğer ürünler gibi çekme, renk atma gibi sorunlar yaşamazsınız

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Güzel Sanatlara Hazırlık Kursları

  GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ YETENEK SINAVLARI ÖN HAZIRLIK PROGRAMI Programda üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinin bölümlerinde …

Bir cevap yazın