Son Yazılar

Karakalem Portre & Portre Çizim Teknikleri

Karakalem porte çizimi.

Karakalem porte çizimi hakkında sizler için video serileri hazırlıyorum arkadaşlar. Bu video serilerinde yine her zaman ki izlediğimiz yöntemleri kullanacağız.

Genelden özele yada basitten karmaşığa doğru ilerleyeceğiz. İlk önce porte ve insan başının ölçüleri hakkında konuşacağız ilk videomuz sadece bu şekilde olacak daha sonra karakalem portre çizimine geçeceğiz.

Portreler için hazırladığım videolarda çizimde sizlere kolaylık olması göz nasıl çizilir, burun nasıl çizilir, kulak nasıl çizilir ve daha fazlası için ayrı ayrı video dersler yapacağız ve lütfen bana takıldığınız yerde yazın ki bende ona göre sizlere daha çok yardımcı olayım.

Portre çizimi hakkında 6 video hazırlıyorum arkadaşlar ama dediğim gibi sizden talep olursa sayıyı arttırırım.

Özel yetenek sınavlarında desen çizimi ve portre konusu gerçekten çok çok önemli bir konudur arkadaşlar desen zaten sınavın büyük bir kısmını oluşturuyor, desen çiziminde portrenin önemi ise olmazsa olmazlardandır.

Bazı kendini iş biliyorum havasında takılan kurs hocaları portre konusunun üzerinde pek durmadan geçiştirirler fakat bu çok büyük yanlıştır.

Portre desen çiziminde olmazsa olmazlardandır ve kesinlikle en ince ayrıntıya kadar üzerinde uzun uzun araştırmalar yapılmalı ve sayısız çizimler yapılmalıdır.

Portre çizimi yaparken modele çok dikkatli bir şekilde uzun uzun bakmalısınız aslında bakmaktan kastım modelin hatlarını iyice incelemeniz ve onu hissetmeniz anlamında hatta ayağa kalkıp modelin yanına yaklaşarak ona dokunmanız yada daha yakından incelemeniz sizin için çok çok faydalı olacaktır.

Bu yüzden mesela sürekli gördüğünüz bir insanla hiç görmediğiniz birinin portresini çizmek çok daha zordur her gün gördüğünüz kişiyi daha çabuk daha gerçekçi çizebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Nokta’nın Plastik Sanatlardaki Önemi

Plastik sanat; sözlük anlamı ile üç boyutlu anlatımı olan sanatların ismidir. Resim, heykel, mimari sanatları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir