Ana Sayfa / Yetenek Sınavları / KPSS Ortaöğretim Lise Sonuçları Açıklandı

KPSS Ortaöğretim Lise Sonuçları Açıklandı

kpss

2016 yılı içerisinde yapılan KPSS sonuçları 9 Aralık 2016 tarihinde açıklandı. Toplamda 3.500 kişinin girdiği bu sınavda kimine göre soruların kolay olduğu, kimine göre ise zor olduğu söylenmektedir. 20 Kasım tarihinde yapılan sınavın sonucu ise büyük bir merakla beklenirken, bu meraklı bekleyiş nihayetinde sona erdi ve yüksek puan alanlar sevinirken, düşük puan alan kişiler ise üzüldü. Bu yıl KPSS testlerinde yapılan değişiklikte ise dört yanlışın bir doğruyu sildiği şeklinde olmuştu.

KPSS Sonuçlarını Nasıl Öğrenirim?

KPSS sınavına giren kişilerin sonucu öğrenmek için osym.gov.tr resmi web sitesinden öğrenmeleri mümkündür. Bunun için OSYM şifrenizin olması yeterli olacaktır. Resmi web sitesine giriş yapmak için kimliğinizin yanınızda olması yeterli olacaktır. Burada puanınızı gördüğünüzde ya da cevap kağıdınızı gördüğünüzde hayal kırıklığı ya da sevince boğulabilirsiniz. KPSS’den 60 aldım nereye girebilirim ya da KPSS’de 65 aldım atanır mıyım gibi soruların cevaplarını almak için sitemizi takip etmeniz yeterli olacaktır.

KPSS Puanını Öğren

Memur Olmak İçin KPSS’den Kaç Almalıyım?

Bu soru için net cevap vermek zor ancak minimum KPSS’den 70 puan almak yeterli olabilecektir. Ülkemizdeki memur eksikliğinin çok olması gibi bir sorun göz önünde bulundurulur ise 70 Puan ile memur olmayı başarabilirsiniz. Ancak KPSS’den 80 puan almak ya da KPSS’den 90 Puan almak sizin memur olmanızdaki en büyük puan olarak değerlendirmeye alınacaktır. Eğitim seviyesine göre ya da okunan bölümlere göre KPSS Puanı ile memur olmanız değişkenlik gösterebilir. Hal böyle olunca fikir alışverişinin yapılması bizlere ipucu verebilir.

KPSS’den Kaç Puan Aldınız?

Sitemiz aracılığı ile KPSS’den aldığınız puanları alt kısımdan ‘’ yorum yaz ’’ alanına mesaj bırakarak birden fazla kişinin yorum yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede aldığınız puan ile ilgili değerlendirmeler yapılabilir.

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

2018 Üniversitelerin Yetenek Sınavları

Aydın Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için Özel Yetenek Sınav Klavuzu yayınladı. Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar …

Bir cevap yazın