Ana Sayfa / Nedir Nasıl Yapılır ve Tanımlar / Kurt Resmi Nasıl Çizilir ( Videolu Anlatım )

Kurt Resmi Nasıl Çizilir ( Videolu Anlatım )

Resim çizme konusunda meraklı olan kişiler, bazen ne çizeceklerine karar vermedikleri zaman internet üzerinden bir takım araştırmalar yaparlar. Bu araştırmaların sonucunda bazı ipuçlarına rast gelirler. O ipuçlarından birisini de biz burada sizlere açıklayacağız. Ya da resim çizme konusunda yeni olan kişiler bazı resimleri çizerken püf noktalarını ararlar. İşte kurt resmi çizmek nasıl olur sizlere detaylı bir bilgi vereceğiz.

Aşağıdaki video sizler için hazırlanmış bir video olup bu videoya bakarak resim çizebilirsiniz. Videoda bir alanı çizerken mutlaka durdurmanız tavsiyelerimiz arasındadır.

Kara kalem çalışması yaparken mutlaka hafif, yumuşak çizgiler ile başlamalısınız. Sert baskılarda sildiğinizde iz kalabilir. İstediğiniz görüntüyü de ortaya çıkaramazsınız.

Videoda görüldüğü gibi beyaz bir kağıt üzerine iki adet birbirine yakın yuvarlak çember çizmelisiniz. Para vb. gibi malzemeler ile çizmenizi önermiyoruz. Tamamen doğal el çizimi olmalıdır. Kurt’un kafa kısmını oluşturmak için sağ taraftaki çembere paralel bir şekilde hafif üst kısma diğer çemberlerden daha küçük olacak şekilde bir yuvarlak daha çizin.

Üç adet çizdiğiniz çemberleri videoda görüldüğü gibi birbirleri ile birleştirin. Alttan ve üstten hafif oval çizgiler ile olacaktır. Kafa kısmına iki adet kulak aynı boyutlarda olmalıdır.

Kuyruğunu oluşturmak için videoda görüldüğü gibi aşağı doğru tam düz çizgi olmadan çiziniz.

İlk çizdiğiniz yuvarlakların her ikisinin de ortasından ikişer tane eğik çizgiler çiziniz. Toplamda dört adet olacak şekilde bacak kısımları olacaktır.

Göz, burun, kulak ve ağız kısımlarını sizin çizmeniz gerekir. Nasıl çizildiği hakkında detay yine videodan bakılabilir.

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

Yunus Balığı Çizimi

Kolay; çocuklar için yunus balığı çizimi.

Bir cevap yazın