Son Yazılar

Netflix nedir? Nasıl kullanılır? Üyelik ücretleri nedir?

Popüler yasal dizi ve film izleme platformu Netflix yine yeni yeniden Türkiyede!

Amerika da uzun yıllar boyunca hizmet veren Netflix platformu internet üzerinden dizi, film kiralama fırsatı veriyor.

Netflix platformu ile dizileri ve filmleri tablet, televizyon, bilgisayar ve akılı mobil cihazlarınızda izleyebiliyorsunuz.

Hizmet’e girdiğinden beri 7000’nin üzerinden üye sayısına ulaştığı açıklanmış şirket tarafından. Türkiye de ilginin daha da artacağı bilinen bir durumdur.

Netflix Nedir?

Bir zamanlar dvd satışını ve kiralama işi yapan iki kafadarın Dünyanın ileri gelen televizyon platformu haline dönebileceğini kim bilebilirdir.

29 Ağustos 1997 Tarihinde Reed Hastings ve Marc Randolph adlarında iki kafadarın kurduğu şirket 14 Nisan 1998’de hizmete açıldı. kira başına ödeme alarak işe başlayan firmada, ilk 30 çalışan ve 925 DVD ile hizmet veriyordu.

Netflix, 1997 yılının ağustos ayında, Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından DVD satış ve kiralama şirketi olarak kuruldu.

İlk olarak Amerika da DVD kiralama şirketi olarak hizmet veren Netflix, internet üzerinden dizi-film kiralama hizmeti sunan internet girişimidir.

Kırılma Noktası

2007 senesinin Şubat ayında Netflix’in günümüzdeki satış pazarlama tekniği şekillenmeye başladı. “İnternet Üzerinden Yayın” aktif edildi.

Saatlik yayın karşılığı ücretlendirilen Netflix’de ilk olarak 6 saate kadar yayınlar için belirlenen ücret 5,99 dolar’ken, 18 saate kadar olan yayınlar için 17,99 dolara kiralanıyordu.

Kısa bir süre önce 60 Ülke de hizmet veren şirket yaptığı küresel açılımla 130 ülke de hizmet veremeye başladı. Türkiye de bu hizmet alan ülkeler arasında oldu.

Netflix kullanabilmeniz için gerekli olan cihazlar nelerdir?

Televizyon üzerinden izlemeniz için şunlardan birine sahip olmanız gerekli Smart TV,PlayStation 3/4, Xbox One/360, Chromecast, AppleTV veya Blu-ray oynatıcı.

Netflix’e uyumlu mobil cihazlar iOS telefon ve tabletler, Android telefon ve tabletler,Windows telefon ve tabletler.

Netflix ücretleri ne kadardır?

Tüm Netflix. 30 gün için ücretsiz.

Deneme süreniz bitmeden üç gün önce size bir hatırlatma e-postası gönderilen sistemde. …/… tarihi uyarısı ile önce iptal ettiğinizde ücret ödemeyeceksiniz.

Aylık ücretleri  Standart paket 7.99 EURO, Basit paket 9.99 EURO ve Premium Paket 11.99 EURO olarak fiyatlandırılmıştır.

Temel Üyelik

  • Aynı anda sadece tek cihazın izlemesine imkan veriyor
  • SD yayın
  • 17.99 euro

Standart Üyelik

  • Aynı anda iki cihazdan yayın izlenebiliyor
  • HD yayın (720p)
  • 29,99 TL

Özel Üyelik

  • Aynı anda dört cihazdan yayın izlenebiliyor
  • HD ve Ultra HD yayın (1080p / 4K)
  • 41.99 TL
16.11.2019 tarihinde ücretsiz ay sona erdikten sonra ödenecek aylık ücret17,99 TL29,99 TL41,99 TL
HD kullanılabilirHayırEvetEvet
Ultra HD kullanılabilirHayırHayırEvet
Aynı anda kullanılabilen ekran sayısı124
Dizüstü bilgisayar, TV, telefon ve tabletinizde seyredinEvetEvetEvet
Sınırsız film ve televizyon programlarıEvetEvetEvet
İstediğiniz zaman iptal edinEvetEvetEvet
İlk ay ücretsizEvetEvetEvet

HD ve Ultra HD kullanılabilirliği internet hizmetinize ve cihazınızın özelliklerine bağlıdır. Tüm içerik HD veya Ultra HD olarak kullanılamaz. Ayrıntılar için Kullanım Koşulları‘na bakınız.

Ayrıca Kontrol Et

Nedir bu zehirlenme?

Vücudumuza toksik(zehirli) herhangi bir yabancı nesnenin ulaşması neticesinde yaşamsal faaliyetlerimizin normal fonksiyonların dışında reaksiyon göstermesidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir