Son Yazılar
Öğretmenler Günü Hediyeleri Yapma

Öğretmenler Günü İçin Hediye Hazırlama

Öğretmenler Günü Hediyeleri Yapma
Öğretmenler Günü Hediyeleri Yapma

Öğretmenler günü yaklaştıkça pek çok öğrenci çok sevdikleri öğretmenlerine özel ve öğretmenlerini mutlu edecek hediye arayışına girdi.

Aileler bu konuda öğrencilere ellerinden gelen desteği sağlasalar da küçük afacanlar her zaman öğretmenleri için daha iyisini istemekte.

Yazımızda çocuklarınızın bu özel ve onlar için son derece önemli isteklerine güzel bir fikirle katkıda bulunmaya çalışacağız.

Öğretmenler İçin El Emeği Hediye

Hem çocuklarımızın üretkenlik ve yaratıcılık duygularını harekete geçirecek hem de öğretmenler için birçok hediyeden daha kıymetli olacak bir fikir sunmak istiyoruz.

Resim, desen ya da şekil çizip boyama hediyemizin temek mantığı. Şimdi bu temek mantığı biraz geliştirip zenginleştirelim.

Öğretmenler günü hediyesini hem çocuğunuz hem de öğretmeni için daha özel bir hale getirelim. Çeşitli seçenekleri arasından çocuğunuzun yaşına ve becerisine en uygun olanı seçelim.

Eğer çocuğunuz daha çok küçük yaşta ise ve onun hazır da var olan bir resmi boyamasını sağlayın.

Bu işlemi yaparken mutlaka öğretmeni için çok değerli bir hediye hazırladığını hatırlatın. Bu bir çiçek resmi olabilir ya da bir hayvan resmi.

Resmi ve boyamak istediği renkleri mutlaka kendisinin seçmesini sağlayın.

Daha sonra resmin altına harflerin içinde boşluk olacak şekilde ( bu boşluklar daha sonra çocuğunuz tarafından boyanacak), çocuğunuzun öğretmene iletmek istediği mesajı yazın ve yazıyı da boyamasını sağlayın.

Çocuğunuzun yaşı daha büyükse boyamak istediği resmi ya da şekli çizmesinde ona yardımcı olun.

Hatta oluşturduğu desene yapıştırıcı ile çeşitli süsler (sim, yün vs.) yapıştırması hediyeye daha büyük bir anlam karacaktır.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Aralık

Biçimlerin, yan yana ve aynı aralıkta düzenlenmesi yapılmaz. Tasarımdaki durumlarına göre bazıları yakındayken bazılarının daha …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: