Öğretmenler günü resim

Öğretmenler Günü Konulu Resim

Öğretmenler günü resim
Öğretmenler günü resim

Her sene bu zamanlarda olduğu gibi öğretmenler gününün tatlı ve keyifli telaşı bütün okullarda, öğrencilerde ve velilerde kendini göstermeye başladı.

Okullarda Öğretmenler günü kutlama töreni için hazırlık yapadursunlar öğrenciler ve veliler de öğrencilerin yapmaları gereken öğretmenler günü temalı resim konusu ve hediye telaşı içindeler.

Öğretmenler günü için yapılabilecek resim konuları aslında çok çeşitlidir. Sınıf, okul, bahçe, çiçek gibi konulardan değişik resimler üretilebilir. En klasikleşmişi öğretmene çiçek veren çocuk resmi yapmaktır.

Ya da çiçek bahçesinde öğretmen ve öğrenciler.

Başöğretmen Atatürk de sıkça öğretmenler günü temalı resimlere konuk olmakta.

Öğretmenler gününün öğretmenlerde ve öğlencilerde yarattığı pozitif duygular doğrultusunda yapılacak her resim bir birinden güzel olacaktır. Gökkuşağı, resimde hangi konu işlenirse işlensin, bahsedilen pozitif ve coşkulu havayı resmin geneline yayacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, günün heyecanına ve coşkusuna yakışır bütün resimler güzel olacaktır.

Çocuğunuza bu konuda fikir verebilirsiniz ama önemli olan kendi fikrini oluşturması ve onun resmini yapmasıdır.

Sizden resim konusu bulmakla ilgili yardım isterse il önce kendisine ne hissettiğini ve resim bittikten sonra kâğıdın üzerinde ne görmek istediğini sorun.

Yapacağı resmin konusunu kendisinin belirlemesi, yaratıcılık ve üretkenlik konusunda onu tembellikten alıkoyacaktır.

Bu öğretmenler günü resim çalışmasında olduğu gibi yaşına uygun ve kendi kararını vermesinde sakınca bulunmayan her konuda uygulanması gereken bir davranış şeklidir.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, öğrenci adaylarımıza üretken, sorgulayan, araştırmacı, geçmişin bilincinde, çağın getirdikleri …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: