Son Yazılar

Orhan Pamuk İtalya’da Şeref Doktorası Aldı

İtalya’nın köklü üniversitelerinden olan Milano Accademia di Belle Art idi Brera, Nobel ödüllü Orhan Pamuk için şeref doktorası verecek.

1776 yılında kurulan ve birçok sanatçı yetiştiren üniversite, Masumiyet Müzesi eseri ve sanatsal yaratıcılığı nedeniyle Pamuk için şeref doktorası vermeye karar verdi.

19 Ocak Perşembe günü düzenlenecek olan sempozyumda görmek, yazmak, toplamak, çağdaş müzeler ve edebiyat, sanat ilişkisinin tartışılacağı sempozyumda, ünlü sanat tarihçisi Salvatore Settis de yer alacak. 14. İstanbul Bienali’nin küratörü olan Carolyn Christov-Bakargiev gibi ünlü sanat düşünürleri de sempozyumda birçok bildiri sunacak.

Kırmızı Saçlı Kadın Çevrildi

Geçen yıl Yapı Kredi Yayınlarından basılan ve ülkemizde satış rekorları kıran, Kırmızı Saçlı Kadın romanında Barbara Rosa’nın çevirisinin yapıldığı biliniyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan ve Einaudi Yayınevi tarafından basılan kitap büyük beğeni topladı.

İtalya’da romanlarının beğenilerek okunduğu bir yazar olan Orhan Pamuk’un bugüne kadar 14 kitabı İtalyancaya çevrildi. 1974 yılından beri yazarlık yapan Orhan Pamuk 2006 yılında Nobel Edebiyat Ödülünü kazandı ve kitapları  63 dile çevrildi.

13 milyondan fazla baskı yapılan yazarın eserleri, dünyaca ün kazandı. Nobel ödülü alan ilk Türk vatandaşı olan Orhan Pamuk, ödülünü İsveç kralı XVI. Carl Gustaf’ın elinden aldı. Yazarım postmodern roman kategorisinde değerlendirilen romanları, oldukça büyük bir beğeni kazanmakla birlikte, birçok ülkede de geniş bir hayran kitlesi kazandı.

Ayrıca Kontrol Et

Ünlü Sosyolog Zygmunt Bauman’ın Akışkan Modernite Adlı Eseri Yayınlandı

Akışkan Modernite yaygın olarak, postmodernite ve geç ya da yüksek modernite olarak şekillendirilen olguyu ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir