Son Yazılar

Oturan Bir Köpeğin Kolay Çizimi

Merhabalar bu sefer de oturan köpek çizimini en kolay şekilde çizimini anlatacağız.

Öncelikle 62’den tavşan yapmayı biliyorsanız bunu da çizmenizin en kolay köpek çizimi olacağını söyleyebilirim.

Evet öncelikle yan tarafta gördüğünüz gibi 6 rakamını büyük olarak yanına görmüş olduğunuzu gibi üç tane 1 rakamını yan yana çizin.

Sırası ile 6 rakamının tepe noktasına büyükçe bir daire çizin ancak en sağ taraftaki 1 rakamını fazla taşırmadan çizin. Çümlü dairenizin tam ortasına çizeceğiniz dışarı taşan daire köpeğimizin burnunu oluşturacak

Şimdi Ağız ve Kulak çizerek yüzün hatlarını tamamlayalım. Dairenin üst noktasına bir ayağı küçük M harfi çizin. Şimdi Ağız çizelim. Bunun içinde ters Y çizerek ancak çatalın bir ucunu M harfi gibi küçük çizerek perspektif etkisi verebilirsiniz.

Hadi şimdi köpeğimizi tamamlayıcı çizgilerimizle tamamlayalım. Önce Kuyruktan başlayalım mı? Alt çenesi uzun bir C ve onu çevreleyen bir büyük C çizerek tamamlayalım. 6 rakamının içine de girebilecek kadar ters C ile arka ayak çizelim. İlk iki 1 rakamı bir bacak yapacak şekilde ters bir C ile birleştirelim. En sağdaki 1 rakamının da altına yine ters C ile ön bacakların ayaklarını tamamlayalım.

TA taa.

Gerisi artık bilinç altınızdaki köpek.

Nasıl isterseniz o şekilde renklendirebilirsiniz.

Nasıl? Kolay Değil mi? Beğendiğinizi umut ediyorum.

0%

User Rating: 3.63 ( 1 votes)

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Ebru sanatı, Ebru sanatı nedir, boya, kitre, öd, büyük iğne

Ebru sanatı nedir?

Ebru sanatı nedir? Ebru sanatı, geçmişten günümüze kadar popüler bir şekilde gelmiş olan en güzel …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: