Paralel Evrenin Kanıtı Yer Çekimi Dalgaları Mı?

Paralel Evrenin Kanıtı Yer Çekimi Dalgaları Mı?

Paralel evren teorisinin yeniden gündeme geldiği son günlerde Max Planck Instute for Gravitational Physics’te görevli bilim insanlarının çalışması dikkat çekti.

Bulunduğumuz evrenden daha farklı bir paralel evren varlığı birçok filme de konu olmuştu. Bu tür evrenlerin var olup olmadıklarının uzun zamandır tartışıldığı biliniyor.

Max Planck’e göre bazı bölgelerde yerçekimi dalgalarının daha yoğun görüldüğü tespit edildi. Enstitüye göre bu yoğunluğun, paralel evren teorisinin kanıtlanabileceğini gösteriyor.

Uzay Anlayışı Kökünden Değişecek

New Scientist’e konuşan Gustavo Lucena Gomez, içinde yaşadığımız evrende ekstra boyutların olduğu kanıtlanırsa, uzay ve zaman algısının da kökünden değişeceğini savunuyor.

İngiliz Fizikçi Stephan Hawking de geçen yıl karadeliklerin paralel evrene açılan kapılan olduğunu iddia etmişti.

Kara deliklerin nasıl bu kadar büyük bilgileri barındırdığı konusunu araştıran Hawking, araştırmaların sıkı bir şekilde devam ettiğini söylemişti.

Çoklu evren teorisine göre, 93 milyar ışık yılı genişliğindeki evrende çok küçük olan dünyamız, bu devasa sistemin çok ufak bir parçasıdır.

Paralel Evren Teorisi Nedir?

Paralel evren teorisine göre, başka bir evrende zamanın tersine aktığı başka siz varsınız ama bu asla kanıtlanamaz teorisi hakimdir.

Yani çoklu dünyaların var olduğunu ve bu dünyalarda farklı zamanlarda yaşamın aktığını savunur. Sicim teorisi adı verilen teori, 4 farklı evrenin sonucunu ifade etmektedir.

Bu teorinin kanıtlanabilirliğinin zorluğu birçok bilim insanının ilgisini çekmiştir.

Ayrıca Kontrol Et

Nedir bu zehirlenme?

Vücudumuza toksik(zehirli) herhangi bir yabancı nesnenin ulaşması neticesinde yaşamsal faaliyetlerimizin normal fonksiyonların dışında reaksiyon göstermesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.