Son Yazılar

Sinema Tarihinde Yapılmış En Büyük Hatalar

Sinema tarihinde hatalar çok enteresan da olsa karşımıza çıkabilmektedir. Şöyle ki, her ne kadar kontrol altında tutulup çok fazla insan çalıştırılsa da, hata yapmak insana aittir.

Bu tarzda hatalar oluşabilmektedir. Bu yazımızda da sizlere yapılmış olan ve sinema tarihini etkilemiş olan bu hatalar ile ilgili olarak gerekli bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Sinema Tarihinde Can Verdiren Hatalar

Öncelikli olarak anlatacağımız olay tüm dünyanın bildiği gibi Bruce Lee’nin oğlunun ölmüş olduğu filmdir. Yıllardır konuşulan bu filmin adı The Crow filmidir.

Bu filmde başka bir aktör yanlışlıkla silahı doldurmuştur. Burada kullanılacak silah boş olması gerekirken, Brandon Lee bu filmin çekimleri sırasında tekrar silah kontrol edilmediği için vurularak öldürülmüştür.

Şimdi sizleri 1983 yılında çekilen bir film olan Alacakaranlık Kuşağı filminin setine götüreceğiz.

Sinema tarihinin en büyük hatası olarak adlandırılabilecek hatalardan biridir. Sinema filminde bir sahne bulunmaktadır. Bu sahnede 3 kişi bir helikoptere binecektir. Bunlardan 2’si çocuktur. Bu helikoptere binerler ve çekim başlar ancak, işler aksi gider ve helikopter kaza yapar, bu kaza sonrasında helikopterde bulunan herkes hayatını kaybeder.

Sinema Tarihinde En Geniş Çaplı Ölümlü Hata

Conqueror filmi 1956 yılında çekilmiş bir filmdir.

Filmin bu kadar eski olmasının yanı sıra, en önemli özelliklerinden biri de en geniş çaplı ölüme yer açmasıdır.

Sette olan bir hatanın ötesinde, setin seçim yerinde sıkıntı vardır.

Cengiz Han’ın hayatının anlatılmış olduğu film nükleer silah test edilen bir bölgede çekilmiş bulunmaktadır. Birkaç yıl sonra 220 kişilik ekibin yarısından çoğu kanser teşhisi konulmuş, bunların bir kısmı da hayatını kaybetmiştir.

Sinema tarihinin hataları arasında son olarak bahsedebileceğimiz, 1989 yapımı The Return Of The Musketters filmi olarak bilinmektedir.

Aktör Roy Kinnear bu filmde at üzerinde gitmektedir. Yalnız işler istenildiği gibi gitmez ve Kinnear atın üzerinden düşer.

Bu düşme iyi bir düşme değildir. Her ne kadar hastaneye kaldırılsa da, Kinnear bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra vefat etmiştir.

Ayrıca Kontrol Et

NASA Dünya Benzeri Gezegen Buldu!

NASA Dünya Benzeri Gezegen Buldu!

Dünyadan çok uzakta olan ancak varlığı bilinen çok sayıda dünya benzeri gezegen bulunuyor. NASA Dünya’ya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir