Türk İşi Animasyon filmi : Doru

Türk İşi Animasyon filmi : Doru

Türkler de animasyona el attı ve Doru filmini yarattı. Oldukça eğlenceli bir film olan Doru, Can Soysal yönetmenliğinde, Gökhan Temel’in senaryosuyla hayat buldu.

Yapımcılığını Hakan Baş’ın üstlendiği animasyon türündeki filmde ünlü isimler seslendirme yaptı. Esra Erol, Bensu Soral, Eser Yenenler gibi isimlerin seslendirdiği Doru ve diğer karakterler oldukça keyifli bir şekilde senaryolaşmış.

Doru at Çizgi Filmi

Filmin Konusu

Genç bir tay olan Doru’nun eski yarış atı Çenebaz’ın anlattıklarını dinleyerek babası hakkında ilginç bir gerçek öğrenir. Babası bir paçalı yarış atıdır ve oldukça başarılı bir kariyeri olmuştur.

Bunu öğrenen Doru ve arkadaşı Karatay, yollara düşer. O kadar heveslenirler ki yarışlara katılmayı kafalarına koyarlar. Yolda birçok macera yaşayan ikili, değişik arkadaşlıklar da edinirler. Ancak hesaba katmadıkları kötü ikizler, ikilinin zor durumda kalmasına neden olur.

Bu sıkıntılı durumdan kurtulmaya çalışan Doru ve Karatay bu doğrultuda bir plan yapar ve kurtulmaya çalışır. Babasını bulma umuduyla yollara düşen Doru, çocukların en sevdiği animasyonlardan biri olarak biliniyor.

Yılkı Atı Doru

TRT dizilerinden olan Doru, sinemaya uyarlanmasıyla 105 dakikalık bir macera ile çocukların karşısına çıkacak.

Kısa çizgi filmler şeklinde birçok bölümü yayınlanan ve çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgiyle izlediği Doru, bu sefer babasını arayacak ve ona kavuşmak için birçok zorluğun üstesinden gelmeye başlayacak. En yakın dostu Karatay, onu yine yalnız bırakmayacak.

Ayrıca Kontrol Et

NASA Dünya Benzeri Gezegen Buldu!

NASA Dünya Benzeri Gezegen Buldu!

Dünyadan çok uzakta olan ancak varlığı bilinen çok sayıda dünya benzeri gezegen bulunuyor. NASA Dünya’ya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir