Türkiye’nin İlk Boksörü Garbis Zakaryan

Türkiye’nin İlk Boksörü Garbis Zakaryan

Türkiye’nin ilk profesyonel boksörü olan Garbis Zakaryan’ın hayatı kitaplaştırıldı.

Boksörün hayat hikayesi ve yaşam yıllarındaki önemli olaylar da eserde yer aldı.

Emina Temel’in yazdığı kitapta, ermeni asıllı Türk boks sporcu Garbis Zakaryan‘ın başarı ve aşk hikayesi ele alınıyor.

Garo Nerdesin isimli kitap tanıtımı Pera Palas otelde gerçekleşti. Yazar Emina Temel ve Garbis Zakaryan’ın yanı sıra, milletvekili Garo Paylan ve modacı Cemil İpekçi de tanıtıma katılan davetliler arasındaydı.

Garbis Zakaryan

6-7 Eylül Olaylarına Farklı Bir Bakış

Yazarın Zakaryan’ın “öldüğümde beni de Türk bayrağına sarılı tabutta taşırlar mı” demesinden çok etkilendiği biliniyor. Kitabı yazmaya karar verir vermez, başarı hikayesinin ve diğer özel hayatının da önemli değeri olduğu ortaya çıktı.

Yani hem başarılı bir boksörün hayatı hem de dönemin olayları üzerine bir dokunuş yapılacak olan roman, oldukça derin bir aşk hikayesini de anlatıyor.

Gazete Satan Çocuğun Dünyaca Ünlü Boksöre Dönüşmesi

Eve destek olmak için gazete satan ve çorap fabrikasında çalışan Garbis’in boksörlüğe ulaşan başarı hikayesi, 5 dil bilen Ersilya ile olan aşkı farklı bir dille işleniyor.

16 yaşında ilk şampiyonluğunu kazanan Garbis Zakaryan’ın başarılarla dolu hayatı ve boksa olan aşkını okurken, dönemin 6-7 Eylül olaylarından ne şekilde etkilendiği ve aşk hikayesi, okuyuculara keyifli bir tarih yolculuğuna çıkarırken, dönemin olaylarına da farklı bir bakış açısı kazandıracak.

Ayrıca Kontrol Et

Nedir bu zehirlenme?

Vücudumuza toksik(zehirli) herhangi bir yabancı nesnenin ulaşması neticesinde yaşamsal faaliyetlerimizin normal fonksiyonların dışında reaksiyon göstermesidir.