Ana Sayfa / Hobi / Üçgen Örgü Bikini Yapımı

Üçgen Örgü Bikini Yapımı

Yaz sezonunda oldukça tutulan ve popülerleşen bu bikiniler yapımı kolay olmakla beraber şıklığı ile de ön planda bu yazın Plajı’n en havalı siz olun. Bilindiği üzere deniz, kum ve kumsalda eşsiz güzellikte bir tatile herkesin ihtiyacı vardır. Ancak tatilde şık olmanız, farklı bir tarzınız olması size tatilde kendinizden emin olmanızı hissettirebilir.

Malzemeler:

İstediğimiz renkte merserize ip

3.1 mm numara bir adet tığ.

İşe 20 zincir çekerek başlıyoruz.

20 zincirimizi çektikten sonra her bir deliğe bir zincir çekerek batıyoruz ve doldurmaya başlıyoruz her deliği doldurduktan sonra aşağıda resimde görmüş olduğunuz üzerde ki alması gerek.

Bu işlemi bir zincir fazla çekerek çoğaltıyoruz. Baş sıraya geldiğimizde ise üçgen şekli olabilmesi için bir azaltıyoruz böylece doldurarak toplam da 16 sıra örerek üst parçayı oluşturuyoruz.

Bu parçanın devamını getirmek için ii kesmiyoruz ve iki boşluk bırakarak 4 zincir çekiyoruz ve tekrardan iki boşluk bırakıp 4 zincir çekip batıyoruz ve resimdeki gibi küçük kareler elde etmiş Oluyoruz.

Bikininin alt kısmını uzun bir zincir çekip aynı işlemi uyguluyoruz, dolduruyoruz ve azaltarak üçgen görünümünü veriyoruz. 2 parça halinde oluşturduktan sonra birleştiriyoruz ve işte bikinimiz hazır!

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

Evde Kokulu Taş Nasıl Yapılır?

  Dekoratif taşlar evde ve ofislerde aksesuar olarak dekorasyonun bir parçası olarak kullanılmaktadır. Oldukça hoş …

Bir cevap yazın