Son Yazılar

Ünlü Edebiyatçı Umberto Eco Kimdir?

Geçmişten günümüze “Gülün Adı” eseri ile uzun soluklu bir Ortaçağ esintisi yaşatıp aynı zamanda modernlik göstergesini de yanında bulundurmuş olduğu çağdaş romanıyla okuyucularına farklı bir deneyim, farklı bir soluk ve benzerine pek rastlayamayacağımız nitelikte bir tat yaşatan Umberto Eco unutulmaz eserleriyle sonsuzluğa uğurlandı.

Başarılarla dolu 84 yıllık hayatına uluslararası bir çok ödül ve İtalya, Fransa ve Almanya’dan devlet nişanları sığdırmıştır.

Hayatına ; düşünür, felsefeci, bilim adamı, eleştirmen, filozof ve tarihçi gibi başarılı bir çok unvan eklemiştir.

Dünyayı, sevdiklerini, okuyucularını üzen olay 19 Şubat Akşamı saat 22:30 ‘da gerçekleşti. Bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenilen yazar, kalemiyle can verdiği eserlerinin kendisinden belki de yüzyıllar sonra okuyucularıyla yaşaması için biz değerli okuyucularına bıraktı.

Hayatinin büyük bir çoğunluğunu eğitime adayan, eğitimin gelişmesini sağlayan tarihçi, filozof yazar Eco bilgeliği romana dönüştüren adam olarak bilinmektedir.

1971 tarihinden itibaren Bologna Üniversitesi’nde profesör olarak çalışan yazar Thomasçılık ve bu akımın estetiği üzerine yapmıştır.

Türkiye’den de pek çok eserine ilgi gösterilen yazarın bir çok eseri yayımlanmıştır.

Beyaz perdeye uyarlanan “Gülün Adı”, eseri 1980 yılında yayınlanmıştır. 20’ncı yüzyılın en önemli düşünürü kabul edilmiştir.

Eserleri aynı zamanda gördüğü ilgiden dolayı bir çok dile çevrilmiştir. Son olarak yazarın kitaplarında bulunan ilgi çekici ve öğüt niteliğindeki sözleriyle noktalayabiliriz .

Deliler ve çocuklar her zaman doğruyu söylerler

UMBERTO ECO “Gülün Adı”.

karga dergi ile haberleri kaçırmayın.

Ayrıca Kontrol Et

Nedir bu zehirlenme?

Vücudumuza toksik(zehirli) herhangi bir yabancı nesnenin ulaşması neticesinde yaşamsal faaliyetlerimizin normal fonksiyonların dışında reaksiyon göstermesidir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir