Son Yazılar

Yeni Bir Geri dönüşüm Projesi

duvara-asili-kalemlik-tuvalet-kagidi-rulosundan-aksesuar-tasarimlari

Üretkenlikte sınır tanımayan hanımlar ve beyler, evlerinde bulunan ve artık kullanılmayan eşyalarla öyle güzellikler çıkarıyorlar ki ortaya, görenler gidip en pahalı mağazanın en orijinal parçasını alıp geldiklerini düşünüyor.

Özellikle son yıllarda geri dönüşüm bilincinin yerleşmesiyle, atmaktansa değerlendirme ve aynı zamanda ihtiyaçlara cevap vermek, sevindirici bir şekilde yaygınlaşıyor.

Pet şişeleri boyayarak yapılan saksılar hata bileklikler plastiklerin ne kadar güzel ve yerinde değerlendirilebileceğini gösterdi bizlere.

Eski tişörtlerimiz modern ve şık şallara, eski kazaklarımız berelere dönüşüverdi.

Hatta çocuklarıyla keyifli ve verimli zaman geçirmek isteyen ebeveynler, onlarla birlikte yumurta kolilerini arabalara bile dönüştürdü.

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Nasıl Duvar Aksesuarı Yapılır

Bu yazımızda ise sizlerle bitmiş tuvalet kâğıdı rulolarından şık ve modern bir aksesuar yapmayı öğreneceğiz.

İhtiyacımız olan malzemeler, tuvalet kâğıdı rulosu, makas, yapıştırıcı, istediğiniz bir renk boya ve ahşap çerçeve.

İlk önce ruloları yaklaşık dörder santim genişliğinde kesiyoruz.

Daha sonra çiçeklerin taç yaprakları olarak kullanılmak üzere, bu incelen rulo parçalarını iyice ovalleştiriyoruz, hatta darlaşan iki yerini tamamen katlayıp sivrileştire de bilirsiniz.

Altı tane taç yaprağı çiçek şeklinde birbirine yapıştırıyoruz.

Dalları ve sarmaşık yaprakları yapmak için incelttiğimiz rulo parçalarını bir yerinden kesip düzleştiriyoruz ve ne kadar uzun dallar istersek o kadar parçayı birbirine yapıştırıyoruz.

Bazı düzleştirdiğimiz parçaları da helezoni olarak büküyoruz.

Helezoni parçalar ile yapraklar uzun parçalar ile de dalları yapacak şekilde, kendi yaratacağınız diyaznla bunları bir ahşap çerçevenin iç kenarından yapıştırıyoruz ve en son istediğimiz renklere boyuyoruz. Kolay gelsin.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Aralık

Biçimlerin, yan yana ve aynı aralıkta düzenlenmesi yapılmaz. Tasarımdaki durumlarına göre bazıları yakındayken bazılarının daha …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: