Hayallerin dışında bir gerçek var!

Ölenlere, öldürülmeye ve öldürenlere nasılda alıştık! Artık ölenlerden çok ölenlerin sayısına, öldürenlerden çok nasıl öldürdüklerine şaşırıyoruz.

Alışmanın esiri olduk. Farkında olmadan şaşırmayı da bıraktık. Ölenlere, öldürülmeye ve öldürenlere nasılda alıştık! Artık ölenlerden çok ölenlerin sayısına, öldürenlerden çok nasıl öldürdüklerine şaşırıyoruz. İnsan olmanın erdemlerini bırakıyor muyuz? Yoksa insanlığın gerçek taraflarını mı yansıtıyoruz? Bu soru sanırım iyi-kötü kadar taraflı bir konu. Herkes kendi takımını tutacaktır elbette.

Ülkemiz çok zor durumlardan geçiyor. Son dönemlerde yaşadığımız olaylar, dünyanın her yerinde yaşanıyor. Bu doğru ancak bu çok ürpertici bir gerçek değil mi?

Şöyle bir dünyaya baktığımız zaman, hayat kavramı içerisinde her şey yaşanıyor ve bunu herkes biliyor. Bir köşesinde çocuk ölüyor, bir köşesinde çocuk doğuyor.  

Öldürülen çocuk ve çocuklar hakkında yorumlar yapılıyor.  Bir çok kişi bunu malzeme yapıyor. Ancak kimse öldürülen çocuklar gerçeğini anlamak istemiyor. Bunu görmezden geliyor.  Bir gerçeğini ne kadar süre daha görmezden geliriz.

Bu gerçek ile karşılaştığımızda mı? Sanırım bu nasıl davranışta bulunacağımızı belirleyen bir sınır!

Bunu sınır aşılması imkansız olarak görülmüş bir ön yargı! Oysa sadece bir adım uzakta!

Ayrıca Kontrol Et

Emina Temel

Türkiye’nin İlk Boksörü Garbis Zakaryan

Türkiye’nin İlk Boksörü Garbis Zakaryan Türkiye’nin ilk profesyonel boksörü olan Garbis Zakaryan’ın hayatı kitaplaştırıldı. Boksörün …