Son Yazılar

Yunus Balığı Çizimi

Bugün hep beraber kolay çizgilerle denizlerdeki arkadaşlarımızdan Yunus balığını çizmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise hadi hep beraber aşağıdaki basamak rakamları 1’den 6’ya kadar uygulayarak çizelim.

1. Öncelikle yüzey üzerinde bir yumurtaya yukarıdan bakar gibi çizin. Yumurtanın ince kısmı çizeceğiniz yunus balığının yönüne göre olması durumunda kuyruk kısmını oluşturacağını unutmayın. Çizdiğiniz yumurta balığımızın vücudu olacak. Şimdi balığımızın kuyruk ve baş kısmına oluşturacağız yumurta içine kılavuz çizgisi bırakmayı unutmayın. Bu çizgi Yunus balığımızın baş ve kuyruk kısmını oluşturacak. Vücudun yuvarlak bir şekli ile başlayın ve hareket hissi vermek için bir rehber olacak. 

Yunus Balığının Kılavuz Çizgisi

2. Kuyruğu harekete göre bir kısmı dar diğer tarafı geniş olacak şekilde yumurtanın sivri kısmına birleştirin. Ardından kılavuz çizgisinin, yumurtanızın kalın tarafına hareket yönünde çizginizi tamamlayın. Böylece Yunus balığımızın hem kuyruk hem baş kısmını görünür kıldık.

Kuyruk ve Baş çiziyoruz.

3. Sırt kısmını yumurtamızın üst kısmında yer alacak şekilde haraket yönünüze göre ters olacak şekilde çizin. Ardından kuyruk yüzgeçlerini yerleştirin. Sonra Yunus balığımızın gaga ağız kısmını çizdiğiniz kılavuz çizginizin üst kısmından aşağıya doğru bir ayakkabı ön kısmını çizer gibi yapın.

Burun ve Kuyrukta Paletlerini çizelim.

4. Klavuz çizginizini altından yumurtanızın alt ve orta kısmından balığın yüzgecini çizin. Baş kısmı ile gövdenin kesiştiği yerde arka tarafta kalan yüzgecinizi çizin. Gaganızın altına ağız kısmını çizmeyi ve iç kısmını doldurmayı unutmayın.Bu arada gövdenin kılavuz çizgisinin sağ tartafında gözünü unutmayın!

Yavaş yavaş şahsiyetini belirleyecek ufak çizim dokunuşları. Az Kaldı.

5. Şimdi kılavuz çizgilerinizi silin. Detaylarda istediğiniz vurguları belirtin.

Bizi buraya kadar getiren çizgilerimiz silelim. İstersen bırak kalsın boyanın altında da kalabilir.

6. Çiziminizin daha canlı görünmesini sağlamak için bazı detaylar ekleyin. Çizgilerin üzerine keçeli kalemle veya çini mürekkebi olan bir fırçayla boyayabilirsiniz..

Ta taa.

Sevimli Yunus balığımızı artık görebiliyoruz. Hadi şimdi yanına bir kaç daha arkadaş çizelim. Bu sefer kendi başımıza.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Ebru sanatı, Ebru sanatı nedir, boya, kitre, öd, büyük iğne

Ebru sanatı nedir?

Ebru sanatı nedir? Ebru sanatı, geçmişten günümüze kadar popüler bir şekilde gelmiş olan en güzel …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: