Yunus Balığı Çizimi

1. Öncelikle yüzey üzerinde bir yumurtaya yukardan bakar gibi çizin. Yumurtanın ince kısmı çizeceğiniz yunus balığının yönüne göre olması durumunda kuyruk kısmını oluşturacağını unutmayın. Çizdiğiniz yumurta balığımızın vücudu olacak. Şimdi balığımızın kuyruk ve baş kısmına oluşturacağız yumurta içine klavuz çizgisi bırakmayı unutmayın. Bu çizgi Yunus balığımızın baş ve kuyruk kısmını oluşturacak. Vücudun yuvarlak bir şekli ile başlayın ve hareket hissi vermek için bir rehber olacak. 

2. Kuyruğu harakete göre bir kısmı dar diğer tarafı geniş olacak şekilde yumurtanın sivri kısmına birleştirin. Ardından kılavuz çizgisinin, yumurtamızın kalın tarafına haraket yönünde çizginizi tamamlayın. Böylece Yunus balığımızın hem kuyruk hem baş kısmını görünür kıldık.

3. Sırt kısmını yumurtamızın üst kısmında yer alacak şekilde haraket yönünüze göre ters olacak şekilde çizin. Ardından kuyruk yüzgeçlerini yerleştirin. Sonra Yunus balığımızın gaga ağız kısmını çizdiğiniz kılavuz çizginizin üst kısmından aşağıya doğru bir ayakkabı ön kısmını çizer gibi yapın.

4. Klavuz çizginizini altından yumurtanızın alt ve orta kısmından balığın yüzgecini çizin. Baş kısmı ile gövdenin kesiştiği yerde arka tarafta kalan yüzgecinizi çizin. Gaganızın altına ağız kısmını çizmeyi ve iç kısmını doldurmayı unutmayın.Bu arada gövdenin kılavuz çizgisinin sağ tartafında gözünü unutmayın!

5. Şimdi kılavuz çizgilerinizi silin. Detaylarda istediğiniz vurguları belirtin.

6. Çiziminizin daha canlı görünmesini sağlamak için bazı detaylar ekleyin. Çizgilerin üzerine keçeli kalemle veya çini mürekkebi olan bir fırçayla boyayabilirsiniz..

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

Basit Kapı Çizimi

basit kapı çiziminde negatif-pozitif ilgisi

Bir cevap yazın