Son Yazılar
Sultan Mehmed the Congueror

Oryantalist Ressamların Gözü ile Savaş Resimleri

Merhaba bugün, Oryantalist ressamların 16. Yüzyıldan başlayarak resmettiği bir kaç ünlü tabloları izleyeceğiz.

Bu resimlerde genellikle, Savaşçı kimliklerin giyimleri ile gözümüze batan detaylarda kullanılan savaş aletleridir. Genellikle kullanılan silahlar ile geniş bir perspektifte manzara resimlerini andıran durum resimleri hem iç hem dış mekanları vurgulanmıştır.

Viyana Kuşatması

Genellikle bu savaşlarda birer tarihi kanıt unsurları görmemizle birlikte kazanan taraflardan çok insani ifadelerin yüz ifadeleri ile kontrol dışına çıkmış kalabalık görmemiz mümkün.

Tüfekli Adam

Yukarıda gördüğünüz resimde olduğu gibi bazı yağlı boya tablolarda ise tamamen kişisel günlük kıyafetlerin içinde bir arşiv görüntüsü olarak görebiliriz.

Şimdi Oryantalist Ressamlara ait yapılmış yağlı boya resimlerin bir kaçına bakalım.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Leonardo da Vinci ve Eserleri

Leonardo da Vinci, Batı sanat tarihindeki en büyük Rönesans ressamları arasında sayılan bir İtalyan ressamdı. Bugün, sanatçının eserleri de dahil olmak üzere dünyanın çeşitli müzelerinde bulunabilir. Paris'teki Louvre Müzesi, St. Petersburg'daki Hermitage Müzesi, Floransa'daki Uffizi Galerisi ve Londra'daki Ulusal Galeri.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: