Kartvizit tasarımında olmazsa olmaz 11 nitelik

Şimdi tasarım yaparken tasarladığınız kartvizitinizde bu unsurlardan kaç tanesi var?

Herhangi bir kartvizitte en az bir kişi veya şirketin adı ve bir iletişim yöntemi (telefon numarası veya e-posta adresi) bulunur. Çoğu kartvizitte bundan çok daha fazla bilgide vardır.

Kartvizit tasarımınıza eklenecek 11 türde bilgiyi gözden geçirin ve kartınız hakkında yeterli bilgiye sahip olup olmadığınıza karar verin.

Kartvizit’in sahibi Bireyin Adı ve Soyadı

Kartvizitlerin varlığı şahısların kendilerine özgü bir nesne olduğunu unutmayın. Her tür kartvizitin adı olması gerekmiyor, yine de şahsın adı ve soyadının olması samimi hoş bir kişisel dokunuş olmaz mıydı? Yani büyük bir organizasyonda, alıcıya temas kuracak belirli bir kişinin adının olması faydalı olabilir. Bireyin adı veya işletme veya kuruluşun adı genellikle bir kartvizitin en belirgin metin öğesidir. Bu kartvizit tasarımınızda öncelikle yazmanız gerekir.

İş veya Organizasyonun Adı

Bir kartvizitte hemen hemen her zaman bir iş veya kuruluş adı vardır. Bireyin adı veya işletme veya kuruluşun adı genellikle bir kartvizitin en belirgin metin öğesidir. Oldukça tanınan bir logolu bir kuruluş, işletme adını boyut veya yerleşim açısından vurgulamayabilir, ancak genellikle önemli bir bilgi parçasıdır. Özellikle iş ve organizasyonun adını tasarımınıza eklerken kurumsal kimlik logo ve logotype’larını kullanın. Ayrıcalık kazandırır.

Adres

Fiziksel adres veya bir posta adresi veya her ikisi de kartvizitin tipik parçalarıdır. Şirket, yalnızca çevrimiçi veya posta yoluyla iş yapıyorsa, fiziksel bir adres, dahil edilmesi gereken önemli bir unsur olmayabilir. Hem fiziksel hem de posta adresi varsa, her birini etiketlemek istenebilir. Adres adli takipler içinde şarttır. Mutlaka kartvizit tasarımınıza müşterinizin adresini ekleyin.

Telefon Numaraları

Birden çok numara genellikle ses, faks veya müşteri temsilcilerine ait telefon içerir ancak tercih edilen temas yöntemi olmayan herhangi bir sayıyı atlayabilirsiniz. Alan kodunu veya ülke kodunu ve uzantınızı unutmayın. Telefon numarasında sayıları ayırmak için parantez, tire, nokta, boşluk veya başka karakterler kullanmak genellikle tercih ve özel meseledir ancak seçtiğiniz yöntemde tasarımınızdır ve müşterinizde beğendiyse sorun yok demektir.

E-posta Adresi

Kullanıcının e-posta adresinin eklenmesi, web tabanlı işletmeler için önemli bir öğedir; ancak diğer işletmeler veya kuruluşlar, tercih ettikleri iletişim yöntemlerinden biri olmadıkça bu iletişim biçimini atlayabilir. Bugün, meşru bir işletme olarak değerlendirilmesi gereken bir e-posta adresinin bulunması neredeyse bir gerekliliktir.

Web Sayfası Adresi

Web adresleri URL’den önce http: // ile veya olmadan listelenebilir. E-posta adreslerinde olduğu gibi bu, web tabanlı işletmeler için vazgeçilmez bir unsurdur, ancak her tür işletme için giderek önem kazanmaktadır.

Bireysel İş Başlığı

Gerekli bir unsur değil, bazı girişimci veya şahıs sahipleri “Başkan” ya da daha büyük bir organizasyonun ortaya çıkması için başka bir unvan da içerebilir.

İşaretleme veya İşin Tanımı

Bir etiket satırı veya kısa açıklama, işletme adı biraz belirsiz olduğunda veya işletmenin yaptıklarını açıkça belirtmediğinde yararlı olabilir. Etiket çizgileri aynı zamanda avantajlar ve özellikler de aktarabilir.

Logo

Kartvizitlerde ve diğer basılı ve elektronik materyallerde sürekli kullanılan bir logo, bir şirketin kimliğini belirlemeye yardımcı olur.

Grafik Resimler (tamamen dekoratif unsurlar dahil)

Logosu olmayan küçük şirketler, genel veya stok imajlarını veya şirketin yaptıklarını güçlendiren özel bir illüstrasyon seçebilir. Küçük bilgi süslemeleri veya kutuları, bilgi bloklarını ayırmak için kullanılabilir.

Hizmetler veya Ürünler Listesi

Uzun bir liste genellikle standart boyut veya mini kartvizit kadar dağınık ancak iki taraflı veya katlanmış tasarımlar kullanıldığında, sunulan hizmetlerin bir mermi listesi veya ana ürün hatları kartın kullanışlılığını artırabilir.

İşte! Bir kartvizite sığması için uzun bir liste. Sizin ve işletmeniz için en önemli unsurları seçin.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Basın Yayın İllüstrasyonları

Basın-Yayın illüstrasyonları; gazete, dergi, kitap ve ansiklopedilerdeki makale, haber, öykü, roman, şiir ve açıklamalara eşlik eder.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: