Kolay Kedi Çizimi Nasıl Yapılır?

kedi-resmi-cizme

Resim görsel sanatlar içerisinde yer alan en keyifli sanat dallarından bir tanesidir.

Resim aslında kuşkusuz bir yetenek işidir.

Görülen nesneleri kağıda çizebilmek, bu nesnelere doğru açılardan bakabilmek kimi kişiler için oldukça kolayken kimileri için oldukça zordur.

Doğal yeteneğe sahip olan kişiler kolaylıkla gördüklerini kağıt ve tuvallere aktarabilmektedirler.

Bazı insanlar resim yapmaya çok hevesli olsalar da yeteneklerinin olmadığını düşünerek bu keyifli sanat dalından uzaklaşırlar.

Evet, kuşkusuz resim yetenek isteyen bir uğraştır fakat kişiler eğer isterlerse eğitim alarak güzel resimler çizebilecek hale gelebilirler.

Basit hayvan figürleri çizerek resme başlayabilirsiniz.

Çizimler üzerinde pratik yaparak çizim tekniklerini keşfedebilir ve resme olan yatkınlığınızı artırabilirsiniz.

Kolay Kedi Çizimi Nasıl Yapılır?

Yumuşak uçlu bir resim kalemi ve büyük ebatlarda bir resim kağıdı ile işe başlayabilirsiniz. Büyük boyutlu resim kağıtları ile çalışmak başlangıç için oldukça kolay olacaktır.

Kendinize bir merkez oluşturun bu merkeze kedinin kafasını çizerek işe başlayacağız.

Önce elips şeklinde bir daire çizin. Bu daireyi çizmeye aşağıdan başlayın bu şekilde daha kolay ve güzel bir daire elde etmiş olursunuz.

Dairenin üst kısmına hafif yanlara eğimli ucu çok sivri olmayacak şekilde kulak çizin bu kulakların üzerinden bir hat daha oluşturun.

Gövde çizimi için dairenin alt kısmından önce içe sonra dışa eğimli bir yay oluşturun aşağı kısma gelindiğinde yayı içeri doğru uzatın ve orda bırakın.

Aynı işlemi diğer taraf içinde yapın orta kalan boşluk kısmına dışa eğimli bir yay çizin bu yayın ucu diğer gövde birim çizgileri ile birleşmemeli bu kısma patileri çizeceğiz.

Bu boşluklardan geçecek şekilde gövdenin orta kısmından aşağı doğru çizgi çekin ve patileri oluşturun.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Oturan Bir Köpeğin Kolay Çizimi

Kolay çizimlerde bugün oturan köpek çizimini öğreneceğiz. Hadi hem eğlenceli hem kolay çocuklar için

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: