Son Yazılar
çizim kalemleri
resim çizimi kalemleri

Çizim Kalemleri

Çizim Kalemleri

Eskiz çizimlerinde bir takım kalemler kullanırız bunların özellikleri ve yapıları gerçekten önemlidir. İnceliği kalınlığı , uzun ya da kısa oluşu ,yumuşaklığı gibi etkenler çalışmamızı etkiler.

Kalemler sertliklerine göre üç türdür. Bir kalemin hangi iş amacıyla ideal olduğunu arka tarafındaki harf ve rakamlardan anlarız.

H-Yazan kalemler sert kalemlerdir. Grafiksel çalışmalarda ve mimari çizimlerde kullanılır.

Kalem izinin görülmesini istemediğimiz hallerde konuyu yerleştirmek amacıyla bu tür kalemlerden faydalanırız , 2H,3H diye gider rakam büyüdükçe kalemlerin  sertlik değerleri de artar.

B-Yazan kalemler yumuşak kalemlerdir, resim çalışmalarında kullanırız.Bazı çizerler RESİM KALEMİ alırken yalnızca rengine bakar ve aldanırlar.

Belirleyici olan arka tarafındaki B rakamıdır.2B , 3B diye gider rakam büyüdükçe yumuşaklık değerleri de artar.

Resme yeni başlayanlar  daha koyu  3- 4 B olan kalemler idealdir vakitle ustalaştıkça daha yumuşak olanları da  kullanabilirsiniz, yumuşadıkça ucun kırılma riski artar, istemediğiniz durumda koyu çizgiler çizebilirsiniz.

HB-Yazan kalemler normal makale kalemleridir bildiğimiz bakkallarda satılan kurşun kalemler yani  ama bu kalemleride kullanabilirisiniz  çizim ana formları yerleştirirken ya da eskiz çalışmalarında kullanabilirsiniz.

örnek kalemler

çizim kalemleri
resim çizimi kalemleri

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

renkli boya kalemi ile çizilmiş gül yaprakları

Renkli Boya Kalemleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Renkli boya kalemleri keşfetmenin en heyecan verici kısmı, onları keşfetmektedir! Resim malzemeleri satan ve geniş …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: