Kolay Köpek Çizimi Nasıl Yapılır?

kolay-kopek-resmi-cizme

Öncelikle köpeği yan profilden çizmek daha kolay olacaktır.

Köpeğin gözünü çizdikten sonra gözün çaprazından başlayarak yay şeklinde bir çizgi çizin. Çizginin bitimi gözün alt kısmına hizalı olmalı.

Çizgiye başladığınız noktadan hafif aşağı eğimli sonrasına biraz yukarıya kalkık bir çizgi oluşturun oluşan bu tümsek köpeğin burun kısmını oluşturacaktır.

Bu kısmında biraz irice yamuk ile daire arasında bir şekil çizerek kaleminiz ile boyayın ve tümseğin alt kısmına doğru çizgiyi biraz uzatın.

Bu çizginin bitiminde sağ kısma doğru çok düz olmayacak şekilde bir çizgi çekin bu çizginin başlangıcından hafif aşağı eğimli bir çizgi daha çizin ve işte köpeğinizin kafası ortaya çıkmış oldu.

Şimdi sıra kulak çiziminde, köpeğin kafasını oluşturduğumuz yay şeklindeki çizginin tam tepesinin biraz aşağısından aşağı doğru keskin bir düzlükte olmayacak şekilde bir çizgi çekin kalemi kağıttan kaldırmadan köpeğin ağız hizasının biraz altına kadar geldikten sonra yay şeklini oluşturarak kalemi kulak başlangıcının olduğu noktaya kadar götürün.

Köpeğinizin kafa kısmı böylece tamamen ortaya çıkmış oldu.

Gövde oluşturmak için kulağın aşağı kısmından başlayarak önce biraz içe eğimli sonrasında dışa doğru meyilli bir hat çizin son aşamada bu hatta içe doğru çekerek bırakın.

Bıraktığınız noktadan dışa yay şeklinde bir çizgi oluşturun. Çizginin bitim noktasından geriye doğru kuyruğun başladığı noktaya doğru bir çizgi oluşturun.

Köpeğin çene kısmından aynı şekilde önce dışa eğimli sonrasında hafif dışa meyilli bir çizgi oluşturun bu çizgi köpeğin karın bölgesinde durmalı.

Sonrasında çizgiyi bitirdiğiniz noktanın üst kısmından aşağı doğru bir çizgi çekin alt kısma geldiğinde eğimli bir daire çizin diğer çizgi ile dairesi birleştirmeden yukarıya ilk çizginin başladığı noktaya kadar uzatın. Ve köpeğiniz tamamlanmış oldu.

 Bu çizimi birkaç pratik yaparak pekiştirirseniz köpek çizimini oturtmuş olacaksınız.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Oturan Bir Köpeğin Kolay Çizimi

Kolay çizimlerde bugün oturan köpek çizimini öğreneceğiz. Hadi hem eğlenceli hem kolay çocuklar için

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: