Ana Sayfa / Nedir Nasıl Yapılır ve Tanımlar / Resim Nedir ? Sanatçı ve Sanat Hakkında
resim yap
resim çizimleri

Resim Nedir ? Sanatçı ve Sanat Hakkında

resim yap
resim çizimleri

Arkadaşlar bu bölümde size resmin temel kavramlarından bahsedeceğim
İlk olarak resim nedir diye sorarsanız Benim yorumum resim insanın iç güdülerini ve ruhunu yüzeye aktarmasıdır.Aynı şeyleri sanat içinde söyleyebiliriz sanat hayatı sorgulamaktır, sorgulamayan insan sanat yapmaz sadece doğayı kopya eden bir baskı makinasından farkı yoktur. Sanatçı bir toplum bilimci bir filozof bir matematikçi Analitik zekaya sahip olan ve bunları güncel hayatla harmanlayıp ortaya insanları etkileyecek onlara yeni bir şeyler katacak onları sorgulamaya itecek olan kişidir.
Şimdi resim çizimi yapacaksak en önemlisi bu işi öğrenmek isitiyorsanız bazı terimlerden bahsetmeliyiz ki alana hakim olalım demi.
Diğer yazımda bu kavramları sizlere aktarmaya başlıyorum…

Tabi ki bu genel kavramlardan sonra video derslerimize başlayacağız ama bir süre sabır etmelisiniz sağlam gitmemiz için bu çok önemli .

Hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

İlginizi Çekebilir

Yunus Balığı Çizimi

Kolay; çocuklar için yunus balığı çizimi.

Bir cevap yazın