Abdülhamid’in Yabancı Bankalarda Yüklü Parası Mı Var?

Abdülhamid’in torunlarından olan Orhan Osmanoğlu, TTK eski başkanı Prof. Dr. Metin Hülagü’nün 2. Abdülhamid’in borsada kazandığı paralar hakkında yaptığı açıklamayı doğruladı.

Yabancı bankalarda yüklü miktarda parası bulunan Abdülhamid’in bu paraların ülkeye gelmesini çok istediklerini belirttiğini söyledi.

Çok büyük servetler edindiği düşünülen Abdülhamid’in yurt içi ve yurt dışında 6 bin 800’den fazla mülkünün olduğu ve borsadan çok büyük paralar kazandığını söyleyen Osmanoğlu, Hülagü’nün çalışmalarının kendilerine çok yardımının dokunduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yargıda devam eden davalarının olduğunu söyleyen Osmanoğlu, “paraları alırsak vakıf kuracağız hayır işi yapacağız” dedi.

Oldukça yüklü bir servet olan Abdülhamid’in malvarlığı, ele geçirilen yeni belgelerle kanıtlanıp tarihçi Metin Hülagü tarafından ortaya çıkarılmış, gündem olmuştu.

Abdülhamid’in Gerçekten Parası Var Mı?

1903 yılında dünyanın en zengin 3. Kişisi olduğu açıklanan Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in yabancı bankalarda 250 milyon dolar civarında parasının olduğu söyleniyor.

Selanik’in yarısından fazlası Abdülhamid’in malvarlığı olarak biliniyor.

İstanbul’un birçok yerinde mülkleri ve dükkanları bulunan Abdülhamid, Vardar Ovası, Humus, Erbil, Kerkük, Dicle, Bağdat ve Medine gibi birçok ülkede de çok sayıda araziye sahip.

Amerika’da da olmak üzere birçok Avrupa ülkesindeki bankalarda paraları bulunan padişahın malvarlığı ile ilgili gerekli belgeleri varislerinin talep etmesi halinde vereceğini belirten Hülagü, varislerin bu mirasın peşine düşmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca Kontrol Et

Nedir bu zehirlenme?

Vücudumuza toksik(zehirli) herhangi bir yabancı nesnenin ulaşması neticesinde yaşamsal faaliyetlerimizin normal fonksiyonların dışında reaksiyon göstermesidir.