Son Yazılar
yagli-boya-istanbul-sokakları2
Yağlı boya nasıl yapılır

Yağlı boya resim nasıl yapılır?

Yağlı boya resim nasıl yapılır?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve bir çok kişinin merak ettiği resim sanatlarından bir tanesi olan yağlı boyalar hakkında küçük küçük bilgiler vereceğiz.

Yağlı boya nedir? Yağlı boya nasıl yapılır? Merak ediyorsanız zaman kaybetmeden konumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Yağlı boya resmi çizmeden önce ne tür bir resim çizeceğiniz çok önemlidir.

Eğer manzara resimleri üzerinde çalışma yapacaksanız kendinize bir manzara fotoğrafı bulmanız gerekir ve böylelikle işiniz kolaylaşmış olur tabi ki kendi özgün çiziminizi yapmayacaksanız .

Yağlı boya yaparken her şeyi yağlı boyaya geçirmek zorunda değilsiniz. Yani fotoğrafta ne yer alıyorsa hepsini yağlı boya resme geçirmeniz istenilmez.

Kendinizi geliştirmeye başladığınız zaman doğal ortama çıkabileceksiniz ve bu ortam içerisinde daha samimi, daha güzel ve ilgi çekici yağlı boya resimleri yapmaya başlayacaksınız.

İlk etapta bir fotoğraf yardımıyla yapmanızda büyük fayda var yani reprodüksiyon çalışmaları ile başlanabilir.

Sanatçılar genellikle yağlı boyada uzakta kalan parçaları daha soluk renkli resimlerler. Yakın olan parçalar ve figürler ise daha keskin çizgilere sahip olurlar ve net bir renk ile boyanırlar.

Bu yağlı boya resme gerçeklik vurgusunu çok fazla göstermiş olur. Uzakta olan objelerin renklerini daha çok beyaz tonlarında yapmanız daha iyi olacaktır.

Ön tarafta yer alan objeler ise daha güçlü ve parlak bir renk ile tonlandırılmalıdır.

İlk önce ana hatları çizmekle başlayın. Eğer ana hatları doğru ve düzgün bir şekilde çizerseniz yağlı boyayı yapmanız çok daha kolay hale gelecektir.

Yağlı boya çizimi için gerekli malzemeler :

Yağlı Boya

Resim Yağı yada Tiner yada terebentin

Palet

Fırçalar

Tual

Spatula

İyi çizimler

yagli-boya-istanbul-sokakları2
Yağlı boya nasıl yapılır

Ayrıca Kontrol Et

Aralık

Biçimlerin, yan yana ve aynı aralıkta düzenlenmesi yapılmaz. Tasarımdaki durumlarına göre bazıları yakındayken bazılarının daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir