Kartvizit tasarımında en büyük problem kişisel ünvan için dökülen terlerdir. Kişilerin sizin hakkınızda ne olduğunuz ya da ne yaptığınız hakkında en vurucu kartvizit başlıkta saklıdır.

Kartvizitiniz İçin Mükemmel Başlığı Bulma

“Ben kimim?” Bu, filozofların çağlar için endişelenen bir sorudur, ancak bizler gibi kartvizit tasarlayanlar için daha pratik bir anlamı vardır.

Müşterinize olmadı kendinize için tasarlayacağınız kartvizit için verilecek en iyi başlık hakkında karar vermek gerçek bir bilmece olabilir. Teknisyen, Sahibi, Başkan veya CEO musunuz? İşte burada bir başkası ya da kendiniz dediğiniz kişilik, insanların sizin nasıl algılatmaya çalıştığınız üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Kartvizitinize koyduğunuz başlık, sizi çok büyük veya çok küçük gösterme potansiyeline sahiptir.

Müşterinizde veya iş arkadaşınızda yapmak istediğiniz benzersiz izlenimi düşünün. Yetkili bir unvan, başkalarının önemli kararlar alma veya fiyat pazarlıkları yapma konusunda ayrıcalığa sahip olduğunuzu hemen öğrenmesine izin verebilir. Ancak, bir veya iki kişiyle (marangoz veya web sitesi geliştiricisi gibi) küçük bir hizmet tabanlı şirketin bir parçasıysanız, potansiyel müşterilerinizin işi gerçekten yapacak olan kişi olduğunuzu bilmelerini istersiniz. Bu gibi durumlarda, mesleki bir kişiliğe sahip olmak çözümün anahtarıdır.

Genel olarak, dürüstlük en iyi politikadır.

Hiçbir şeyi saklamaya gerek yok; Kendi başınıza çalışan bir bilgisayar teknisyeni iseniz, o zaman söyleyin gitsin. Kendinizi bir şeye sahip veya bir şeyin başkanı olarak işaretlemeyin; Her şeyden önce, Migros’un CEO’sunun bir başka çalışanının bilgisayarını tamir ederken ne zaman gördünüz? Bu durumda uygun bir başlık “Teknisyen”, “Bilgisayar Mühendisi” veya hiçbir başlık vermeyecektir. Kendinize ne yaptığınızı açıklayan bir başlık vermek, daha büyük bir şirketin çalışanı olarak görülmenizi sağlar ve bu her zaman iyi bir şeydir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer önemli bir faktörde iş kartınızı kime vereceğinizdir. Eğer işi kendiniz yapıyorsanız, şirketinize “Kurucu”, “Başkan” veya “CEO” unvanı ile müşterinize bir kartvizit vermek istemezsiniz. Neden mi? çünkü şirketiniz minik gösterir. Çalışılan ortamlar içinde çalıştığınız alanlar dahilinde bu tip başlılar kullandığınız kartvizitleri sakın ola dağıtmayın. Ancak; bununla birlikte, iş başı dışında olduğunuz ortamlarda içinde karşılaşabileceğiniz potansiyel bir yatırımcıya, ortak olabilme ihtimali olan kişilere veya bankacılara verilen bir kart için bunlar büyük başlıklar olurdu.

İyi bir karar kuralı, nihai bir karar vermeden önce biraz araştırma yapmaktır.

Sektörünüzdeki diğer kişilerin kullandığı kartvizitlerindeki başlıklara bakın. Yaratıcı veya eğlenceli olmak istiyorsanız, iş unvanınız için eş anlamlı kelimeler veya kök kelimeler okuyunuz; ilginç bir varyasyon ile gelebilirsin.

Bir başlığı seçmede sorun yaşıyorsanız (veya kartınızın tasarımında nasıl çalışacağınızı anladığınızda), benim gibi kartvizit tasarım hizmetleriyle çalışmak asla sizi üzmez.

Profesyonel tasarımcılar, gördükleri veya yaptıkları şeylere dayanarak iyi bir tavsiyede bulunacaklardır.

Son bir şey: Biraz eğlenmeyi unutmayın! İş hayatı zaten gerilimli.

Kartınızda kullanmanız gereken başlık ile ilgili olarak yazılı bir kural bulunmuyor. Her şey kendine özgü durumunuza bağlı.

İster bağımsız ister yönetici veya küçük bir işletmenin parçası olun, size en büyük avantajı sağlayacak başlığı seçin.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Basın Yayın İllüstrasyonları

Basın-Yayın illüstrasyonları; gazete, dergi, kitap ve ansiklopedilerdeki makale, haber, öykü, roman, şiir ve açıklamalara eşlik eder.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: