Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yetenek Sınavı

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınav Tarihlerini ilan etti.

Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde iki bölümde eğitim verirken, Resim Bölümü için alan tanıtımı için;

Resim Bölümü 4 yıllık lisans eğitimi vermektedir. Program “Genel Kültür” ve “Alan Bilgisi” derslerinden oluşmaktadır. Alan dersleri “Resim Sanatı’nın” kuramsal ve uygulama yanlarını kapsar. Programın amacı öğrencilerin disiplinli bir gözlem yolu ile yapıcı ve yaratıcı güçlerini ve yaratıcılığın temeli olan sezgi gücünü nesneler ve nesneler
arasındaki ilişkileri yorumlayabilme yetisini geliştirmek, sanatın doğasını ve görsel düşüncenin mantığını sezdirecek gerekli kültürü kazandıracak eğitimi vermektir.

denilmektedir.

Ayrıca bünyesinde Sahne Sanatları bölümü tanıtımı için de;

Bursa Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 2007-2008 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır. 4 yıllık lisans eğitimi veren Oyunculuk ile Drama Yazarlığı ve Dramaturji Ana Sanat Dallarından oluşmaktadır. Eğitim-Öğretim Mudanya Yerleşkesi-Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sürdürülmektedir.

Özel Yetenek sınavları katılım koşulları için ilan bildirisi aşağıdadır.

Sınavın uygulanışı için yayınlanan kılavuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı

Hacettepe Üniversitesi GÜzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavları

Bir cevap yazın