Son Yazılar
Bir Karakalem manzara doğa çizim örneği

Karakalem Çizime Giriş

Bir Karakalem manzara doğa çizim örneği

Basit karalamalardan, geometrik desenlerden ve fotogerçekçi karakalem çizim türlerine kadar, çizim çok çeşitli stil ve karmaşıklık özelliklerine sahip olabilir. 

Ancak karakalem çizim tekniğinin önemi geniş uygulama alanına sahip olması değildir. – burada çizerin hoşlandığı tarzın içinde uygulama işlemin geliştirdiği alıştırma şeyle ilgilidir.

“Çizim tüm sanatların temelidir” diye bir söz duymuş olabilirsiniz. Çizim (en basit şekilde, iki boyutlu bir yüzeye işaretleme-çizme olarak tanımlanır) çevremizdeki dünyayı temsil etmeye çalıştığımızda sanatın en temel unsur ve ilkelerine konsantre olmamızı zorlar.

Çizim; orantı, şekil, ışık ve gölge çalışmasını teşvik eder; resim veya heykel gibi diğer görsel sanat formlarına geçmeden önce tam olarak kavramanız gereken her şeydir.

Esasen çizim, dünyayı -bir sanatçı adayı olarak- nasıl görmeniz ve bir taslak olarak nasıl çalışmanız gerektiğini kendisini öğretir.

Grafitli kurşun kalemden odun kömürüne, yoğun, kadifemsi siyah vuruşlara sahip kalemlerin neden olduğu bir dizi çizim aracı mevcuttur.

Diğer seçenekler arasında renkli kalem, kalem ve mürekkep ve füzen kalemleri sayılabilir.

Olası olanaklardan bazıları gibi heyecanlı ve egzotik olan çizim yolculuğunuza sadece bir dizi grafit ve bir renkli kalem seti ile birlikte bir kalem parlatma, yoğrulmuş bir silgi, kauçuk silgi, kütükleri karıştırma ve tabii , kağıt çizimi ile başlayabilirsiniz.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

Nokta’nın Plastik Sanatlardaki Önemi

Plastik sanat; sözlük anlamı ile üç boyutlu anlatımı olan sanatların ismidir. Resim, heykel, mimari sanatları …

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: