Manzara Resmi Çizimi
Manzara Resmi Çizimi

Çocuklar İçin Manzara Resmi Çizimi

Manzara Resmi Çizimi
Manzara Resmi Çizimi

Özellikle çocukların için resim çizmek hem hayal gücünü geliştirmek hem de zekâ gelişimlerinin gelişmesi için en önemli faktörlerden birisidir. Anne ve babalar, çocuklarının resim çizme konusunda becerilerinin olmasını istemektedir. Çünkü resim çizmek çocuklar için çok faydalıdır. Okul öncesi resim aktivitelerine katılması bir öğrencinin okul hayatı boyunca resim konusunda alacağı eğitimlerle de profesyonel bir resim çizme sanatını eline alabilir. Özellikle manzara resimleri çizilmesi konusunda çocukların kendi kendine bildikleri bazı yöntemler vardır. Boş bir sayfa üzerine iki tane dağ çizmek ve arasından su geçmesini sağlamak, en tepede de bir güneş olduğu zaman manzara çizimi tamamlanır. Bu olayı biraz daha genişleterek resimlerle anlatılmasına ne dersiniz?

Çocuklar resim çizme konusuna hayal güçleri sadece dağ, deniz, güneş, çatısı olan bir ev, ağaç, insan ve hayvan resimlerine odaklanırlar. Aşağıda gördüğünüz resim bu nesnelere bağlı olup bir çocuğun hayal gücünün güçlenmesi için büyük bir katkı sağlayabilir.

Manzara Resmi Çizimi
Manzara Resmi Çizimi

Resimde de görüldüğü gibi, bir deniz ve denizin üstünde rüzgâra karşı yelkenlerini açmış tekne, kıyıda bulunan taşlar ve dağın muazzam görünüşü aynı zamanda denizin üzerinde uçuşan martılar çok şey anlatmaktadır.

Basit çizimlerle ortaya çıkacak olan bu harika resim sanatı manzara için çok verimli ve eğitici bir anlam katmaktadır.

Her ne kadar basit çizimlerle ortaya çıkacak olan bu muhteşem manzara resmini her çocuk kendi başına yapamayabilir.

Okul öncesi çalıştıracağınız çocuğunuza gerekli resim malzemelerini sağladıktan sonra kendisine yardım ederek bu resmin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İlk resmi beraber yaptığınızda ikinci resmi kendisinin yapmasını sağlayın ki, eli kalem tutmayı öğrendiği gibi çizimleri de sorunsuz bir şekilde çizebilsin.

Okul hayatı başladığında öğretmeni tarafından verilecek eğitim sayesinde çocuğunuzun daha önce resim üzerine çalışmalar yaptığını görsün ve ilgisini daha da artırsın.

hakkında Resim Hocam

1984 yılında başlayan resim serüvenini 1994-1998 yılları arasında Akademik eğitimini Grafik Tasarım alanında tamamladı. Özel sektörlerde çalışmalar yapmasının ardından 2001 yılından bu yana MEB'de kadrolu öğretmenlik yapmakta. Her ne kadar Grafik Tasarım öğretmenliği yapsa da Resim Sanatına olan aşkı hiç bitmedi.

Ayrıca Kontrol Et

kolaj nedir nasıl yapılır

Kolaj ve Kolaj Yapma Sanatı

Kolaj ve Kolaj Yapma Sanatı Son zamanlarda popülerleşen ve neredeyse herkes tarafından uygulanmaya başlanan kolajın …

Bir cevap yazın